Nový přítel

14. února 2014 v 18:40 | Saru
Stalo se to v úterý... Seděla jsem ve škole a otevírala knížku s modrou obálkou. Začetla jsem se do prvních slov, do prvních řádků a pak se z čista jasna zjevil. Muž, asi 26letý, poražený životem, stále měnící svá místa ve světě. Je tu jenom na pár dní, pak zase odejde. Vím toho o něm málo, vím o jeho šedých očích, hnědých vlasech o světlé pokožce, o vyhublé postavě. Vím o jeho mírné, citlivé povaze, o jeho problémech a to ho znám pouze pár dní. Vím, čím si prošel, co ztratil, co našel, vím co je jeho cílem.

Kéž bych psala o člověku, s kterým jsem mluvila...
Frederick, ten hnědovlasý muž z knížky. Trvalo dlouho, než jsem odhalila jeho vzhled, protože sebe nikdy za ty stránky nepopsal, ale už vím, že tahle postava mi zůstane ještě dlouho v hlavě.

Cha, všiml si někdo, že takhle zabíjim dvě mouchy jednou ranou? Menší úvaha, ale taky popis další knížky co čtu (zimní přízraky).

Už po prvních stránkách poznáte, že tento příběh odehrávající se v roce 1933 bude velice smutný, plný pocitů, zklamání, smutku... Historie prolínající se s 20. stoletím, kterou čtete ve 21. stoletím.
Hlavní postava, Frederick je neobyčejně citlivý, mladý muž, který ztratil svého bratra George ve válce a s jeho smrtí se nikdy nesmířil. Cestuje po Francii a po autonehodě se ocitne ve francouzské vesničce, kde se zúčastní jedné zimní oslavy. Potká tam dívku a ta mu převypráví smutný, pravdivý osud vesnice. Další den je dívka fuč a Frederick se vydá ji hledat a odkrýt tajemství vesnice...

Smutná knížka...
Smutná postava...
Pravdivá historie...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Mishel* Lady Mishel* | Web | 15. února 2014 v 20:16 | Reagovat

Smutné..ne:(

2 Lywia Lywia | Web | 16. února 2014 v 19:38 | Reagovat

Páni. Vypadá strašně zajímavě...Někdy si jí musím přečíst ^^ Historie..to je moje :D
Jak jsi popisovala toho muže...Jako první mě napadl Christian Gray,pak jsem to rozklikla a: ,,No,tak asi ne''  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama